Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Juniorhandling
2008
Juniorhandling 2007                                Seznamte se s JH                                                                     Půjčení psi na JH  

Evropská výstava Maďarsko 3.10.
Pátek, rozhodčí : ?, HU

 

Více fotek zde

Jelikož jsme dnes vystavovali v kruhu, tak jsme zkusili nahlásit i JH. Tam jsme se s Egi probojovali do semifinále!!

MVP České Budějovice 27.-28.9.
Sobota, rozhodčí : Lenka Frnčová
Mladý vystavovatel 1 sobota 27.9.2008
Dnes jsem vystavovala novofundlandského psa Deepka. Děkuji p. Hořákové a p. Bastlovi za jeho půjčení!! S Deepkem jsme s umístili na nádherném 1.místě!!!
 
 
Neděle, rozhodčí : Lenka Frnčová

Mladý vystavovatel 1 neděle 28.9.2008


MVP Mladá Boleslav 30.-31.8.
Sobota, rozhodčí : ing. Alena Košťálová
 
Dnes měla jako vždy Eginku. Dnes měla svůj den, krásně běhala a stála! P.rozhodčí nám dala trojúhelník. Ten jsme zvládli. V semifinále už proběhla výměna psů. Já dostala od Kristýny Matušové plemeno slugi. Fenečce se nechtělo moc běhat, ale tam a zpět jsme nakonec zvládli. Postoupili jsme do finále!! Tam nám s Egi dala opět p. rozhodčí figuru trojúhelník. Ostatní také udělali figury a bylo rozhodnuto o pořadí!! 3.místo Filip Malý, 2.místo a na 1.místě jsme se umístili my s Eginkou!!! Za 1. místo jsme si mohli jít vybrat jakýkoli pelíšek pro pejsany! Tak jsme vybrali ten největší, aby se to do něj všechno vešlo .
    
Neděle, rozhodčí : Klopsch Martin - Německo
 
Dnes jsem si domluvila fenečku čínského naháče, Gessinku Modrý květ paní Libušky Brychtové. Tato fenečka je opravdu skvělá!!
Dnes bylo posuzování junirhandlingu opravdu velice zajímavé. Dnes byl německý rozhodčí ( ještě že tam byla překladatelka  - německy se ještě neučím ) a bylo to zajímavé. Každému z dětí věnoval hodně času. A byl velmi důsledný. Každý, kdo udělal chybičku se jen tak do semifinále nedostal. Plný počet, 60 bodů, měli pouze 2 lidé, kteří byli z vyšší věkové kategorie. S Gessi jsem byla skoro mezi posledními, protože je to malé plemeno, když se konečně na nás dostala řada, tak si nás p. rozhodčí zavolal k sobě a dal mi otázku, odkud je toto plemeno. Dále chtěl vidět tam a zpět. Hned potom chtěl vidět skus. A ještě po ukázce skusu nás požádal o trojúhelník. Hned po trojúhelníku si udělal poznámky do papírů, poděkoval a zavolal si dalšího. Opravdu milý rozhodčí!!
Semifinále neproběhlo jako je to u nás zvykem ... Zavolali si 3 děti, které postupují do finále. A my s Gessi byli mezi nimi!! Postoupili jsme asi z 23 dětí do finále!
Ve finále všem 3 dal figuru trojúhelník. Toto je další zajímavost. Tento rozhodčí dal stejnou figuru, aby se podíval, kdo jí jak dělá. U nás v ČR dostane každý handler jinou figuru, takže se to moc nemůže posoudit, kdo jako figuru udělal dobře. 3. místo obsadila holčina zřejmě z Německa, 2.místo jsme obsadili my s Gessi!! Opravdu super!! Děkuji jak Libušce za půjčení, panu Brychtovi za to, že ji tam přivezl a panu rozhodčímu za suprové 2. místo!!
Tohle byla určitě pro všechny nová zkušenost. Toto posuzování bylo skvělé.
          

NVP Mladá Boleslav
sobota, rozhodčí : V. Tichá
2.místo s Eglantinou Leslie Leven - AS
neděle, rozhodčí : Lenka Frnčová
3.místo - Gessi Modrý květ - čínský chocholatý pes, moc děkuji p. Libušce Brychtové za ochotu půjčit mi Gessinku do JH!! Děkuji!!MVP Brno 28.-29.6.
Sobota, rozhodčí : V. Tichá

Dnes jsem měla nahlášenou Egi, ale ta bohužel jela na zkoušky. Tak jsem vybírala ... Nakonec jsem si vybrala irskou setru Irish Destiny Nonstop. Moc děkuji Daně Novákové, která mi pomohla při výběru. Ale ještě víc děkuji majitelce Gitě Mühlové, která byla ochotná zapůjčit fenečku do JH. Prezentovala se opravdu výborně a také že jsme postoupili do finále!! Paní rozhodčí nám zadala figuru ''T'' a bylo rozhodnuto o umístění : 3.místo Bára Kynclová,2.místo Petra Kolegarová a my jsme byli 1.!!!!! Ještě jednou moooc děkuji!!!
       
OSTATNÍ FOTKY NAJDETE ZDE

Neděle, rozhodčí : V. Tichá
 
Dnes jsem měla mít původně Deepka, ale ten bohužel také nemohl přijet. Děkuji Terce, která mi pomohla při výběru pejska vhodného na JH, ale především děkuji p. Juřicové, která mi zapůjčila Boshe, basenjiho, do JH. Bosh se předváděl moc hezky. Spolu jsme postoupili do finále a umístili se na krásném 2.místě!! Díky moc!!

FOTKY Z JH NEDĚLE JSOU ZDE

Děkuji Terce za pěkné fotky!!


MVP Litoměřice 24.-25.5.
Sobota, rozhodčí : Staviarská Viera, SK
Dnes jsem měla opět Eginku. Chodila opravdu moc pěkně!!
Jediné co mi vadilo, bylo, že byl malý kruh ... Bylo od nich ale hezké, že dali kruh pro JH do haly ... Tak aspoň pejsci byli v chládku
S Egoušem jsme postoupili do finále!! Dále s námi šla ?? s barzojem ( PL ) a paní rozhodčí poslala do finále i malou holčičku se zlatým retrívrem, vystavovala opravdu krásně . No a teď k výsledkům ... Na 3.místě byla holčička s retrívrem, na 2.místě my s Egi!!!!!!! Jupíí

      
      
            

Neděle, rozhodčí : Hana Kunfalvi
Dnes jsem si vystavila Deepka. Ještě že to nebylo venku, protože nevím, jak by v takovém teple chodil ... No asi moc ne !
S Deepkem nám paní rozhodčí dala figuru T. No a potom jsme šli do semifinále .. potom taky do finále!!!!!
Finále bylo opravdu velmi slunečné . Deepko byl chudák už unavený z toho tepla a ještě běhat ... Paní Kunfalvi nám dala opět figuru T. To už Deep skoro nemohl, ale dokázal to!! S Deepkem jsme skončili na suprovém 1.místě!!! DÍKY DEEPKO!  TY JSI FAKT SUPER! JEŠTĚ ŽE TĚ PANÍ HOŘÁKOVÁ MÁ , DÍKY TOBĚ MÁM TAKOVÉ SKVĚLÉ ÚSPĚCHY!! BEZ TEBE, BEZ TAKOVÉHO SKVĚLÉHO PEJSKA BYCH TO TĚŽKO DOKÁZALA! DĚKUJU

          
    


Pojizerská výstava Mladá Boleslav 26.4.
Sobota, rozhodčí : Alena Košťálová
Dnes jsem si chtěl vzít do juniorhandlingu Tracy, ale nakonec jsem si vzala Deepa.
Předkolo a semifinále byli ve venkovním kruhu. Počasí se také povedlo, ale někdy to vypadalo, že bude i pršet. Ale nakonec se vyjasnilo!! S Deepkem jsem se probojovala do finále a tam jsme skončili na krásném 2. místě! Finále JH bylo vevnitř, ale myslela jsem si, že finálový kruh bude velký. Závěrečky se konali v jednom kruhu, kde se normálně posuzovalo ( akorát ho tedy o několik málo metrů rozšířili ) . Paní rozhodčí po mně původně chtěla číslo 8, ale já ji odmítla s tím, že Deep by to nezvládl. V tak malém prostoru udělat 8 .. Nevím, nevím. Tak jsme udělali trojúhelník . Chudáčci psi, obzvláště ti velcí, protože se tam ani rozběhnout nemohli ... Pro ně to muselo být hrozné, když běželi a najednou viděli že se řítí kamsi do stěny. 
    

MVP České Budějovice 19.-20.4.
  
U této výstavy si opravdu neodpustím úvod ... Jako minulý rok v ČB posuzovala paní Zdena Jílková, která nás s Eginkou nechala vyhrát .. A teď jsem si říkala : ,, Bude tomu i teď '' ? Na této výstavě jsem opravdu netušila, že tomu opravdu tak bude ... A nejenom v sobotu
Minulý rok :              Letošní rok :
Sobota, rozhodčí : Zdena Jílková
Egi se dnes předváděla snad jak nikdy ... Jeli jsme autem, takže Egi byla vyspaná a nebyla ani otrávená. Handling ji opravdu baví ( tedy když se běhá, když se stojí tak u toho spí, ale stojí  ) . Paní Jílková dávala figuru T a L, Tyto figury jsme zvládli. Tak jsme postoupili do semifinále. Tam paní rozhodčí vybrala Ivu Uriánkovou, která byla na 2. místě; Linda Hodová s australským ovčákem na 3.místě a nás!! A my opět v Českých Budějovicích se stejnou rozhodčí vyhráli!!! A také ve stejný den !! Moc děkuji paní Jílková!!!
Neděle, rozhodčí : Vladimíra Tichá
Tuto rozhodčí mám opravdu ráda. Každému, kdo např. nepostupuje, tak mu řekne co dělá špatně. Což většina rozhodčích nedělá. Pouze podle této rozhodčí jsem se naučila chyby, které jsem dělala a ostatní rozhodčí mě na ně neupozornili.
Paní rozhodčí dává velký důraz na číslo 8. Každý ji musel udělal a o tom také rozhodl postup do finále. Deepko ( novofundlansdký pes ) , kterého obvykle v neděli vystavuji, se předváděl velmi pěkně! 8 zvládl na jedničku. V předkole překypoval energií. Dnes se nevystavoval v kruhu, takže byl v autě a spal. To se také ukázalo .
S Deepkem jsme se probojovali až do samého finále!! Tam nám paní rozhodčí dala číslo 8. Musela nás zkoušet, jestli to zvládneme, protože jít s NP číslo 8, je opravdu složité. Obzvlášť to přehazování. Ale i teď jsme to zvládli skvěle! Když jsme dobíhali, tak rozhodčí oznámila do mikrofonu, že jsme ji udělali krásně plynule. Moc mě to potěšilo. Tak a ještě ostatní udělali svoje figury a bylo rozhodnuto. Honzik Malý s basenji 3. místo, ??? s maltézským psem 2. místo a já s Deepkem 1.místo!!!!
Na tuto výstavu nikdy v životě nezapomenu. Ještě se mi nepodařilo vyhrát 2x za sebou. Moc děkuji paní rozhodčí jak Jílkové, tak paní Tiché za super umístění!! A především paní Hořákové, že mi Deepa půjčila, protože bez něho, bych asi nevyhrála. Je to hafani Vaše vítězství, bez Vás, bych to nedokázala! DĚKUJU!
        

NVP Ostrava
Sobota, rozhodčí : Alena Košťálová
Dnes jsem si opět vystavila Eginu. Dnes chodila lépe než v Nitře, protože se mohla prospat v kleci, takže lépe běhala. S Egi jsme museli dělat figuru T a L.
Do semifinále nastoupilo 19 dětí, což si myslím že je dost . A z těch 19 dětí nás paní rozhodčí poslala do finále!!! Dále s námi ještě postoupil Honzík Malý s výmarem a Martin Kern s pointerem. A výsledky jsou následující : na 3. místě Martin s jeho nádherným pointerem ( takový se tedy moc nevidí, je opravdu úžesný!) , na 2. místě Honza Malý s výmarákem Seibou a my s Egi jsme byli na 1.místě!!
Dnes jsem také zapůjčila do juniorhandlingu Tracynku Denče Řehánkové. Myslím si, že to s ní uměla pěkně. Postoupili do semifinále.

Neděle, rozhodčí : Lenka Frnčová
Dnes jsem vystavovala opět novoundlandského psa Deepka. Moc děkuji, že mi ho paní Hořáková půjčila a zároveň jí děkuji i za odvoz domů!!
Juniorhandling se konal v závěrečném kruhu, kde byl koberec pouze do písmene T. Takže pejsci se obvykle báli běhat po kluzké podlaze. Jelikož skoro všichni pejsci, vystavovaní v JH byli normálně v kruhu a zjistili že by mohli zklouznout, tak se jim běhat moc nechtělo. Tím případem byl i Deepko. Ale jinak opravdu pěkně stál!! A po tom koberci udělal pěknou figuru T . Postoupili jsme do semifinále.

NVP Nitra
Sobota, rozhodčí : Voláriková Linda
Dnes jsem si vystavila Eginku, anglického setra. Egi jako vždy šla pěkně a stála také moc hezky. S Egi jsme se probojovali do finále a tam jsme skončili na krásném 2. místě!!
Dnes jsem zapůjčila i do handlingu moji borderku Tracy. Půjčovala jsem ji Tomášovi Soukupovi, který měl mít původně svého pejska, australského teriéra, ale bohužel mu nechtěl zrovna chodit. Tak nikoho jiného neznal, tak přišel za námi a já mu půjčila Tracynku. I když je Tracy půlroční, tak se myslím předváděla velmi pěkně,ale přeci je to borderka, takže závislák jak má být. Stála mu ukázkově, ale to chození se ještě musí pilovat.


MVP Praha 22.-23.3.
Sobota, rozhodčí : Zdena Jílková
Dnes jsem měla opět Eginku, anglického setra. Dnes se Egi nevystavovala v kruhu, tak alespoň měla o trochu více energie. Což se také ukázalo. S Egi jsme postoupili do semifinále. Paní Jílková dávala každému výměnu psů. Já jsem dostala vipetku Sunny. Opravdu se krásně předváděla! Ale Egi je prostě Egi . Paní rozhodčí se mi zdála, že opravdu vybárala pečlivě a také že do semifinále se dostali opravdu ti nejlepší ( asi tak z 20 jich postoupilo pouhých 6 ) . No a nás s Egi také vybrala do finále!! Měla jsem opravdu velkou radost ...
Před finálem ještě probíhal tanec se psem, a nastoupili i mažoretky se svým vystoupením. No a potom se představili rozhodčí a začala I. kategorie juniorhandlingu. V ,,závěrečkách,, jsem s Egi musela udělat písmeno T. No a už jsme udělali jenom poslední kruh a byly výsledky. Na 3. místě se umístila Lucka Srpová s flat coated retrívr, my s Egí na krásném 2. místě a Honzik Malý se umístil na 1.místě!! Všem moc gratulujeme!!!

Neděle, rozhodčí : Vladimíra Tichá
Dnes jsem si op paní Hořákové vypůjčila novofindlandského psa Deepka. Opravdu obdivuji jeho krásnou chundelatou srst. Vypadá jak medvěd . Ještě než tento den budu psát, tak bych chtěla poděkovat paní Hořákové, že mi ho tam přivezla i přes to, že nebyl na výstavu přihlášený. Děkuji!!
No a teď k JH ... Deep měl dnes opravdu svůj den. Předváděl se naprosto skvěle a také pěkně stál, snad jako nikdy ... Už jsme skoro báječně sehraní, ale ještě ten krůček k tomu zbývá. Postoupili jsme do semifinále a také do .. do FINÁLE!!! Byla jsem opravdu překvapená!! A také strašně šťastná! No a na závěr toho jsem se s Deepkem umístila na úplně krásným 1.místě !! Deep si to opravdu dnes zasloužil, vydal ze sebe co mohl , předvedl se ukázkově ...

FOTOGALERIE JE ZDE
 
        
                                       MVP Graz 8.-9.3. 2008

Sobota
Po dlouhé době jsme zase vyrazili na výstavu, ale tentokrát do Rakouska.
Na této výstavě jsem vystavovala fenu faraonkého psa Cassiopea Spirit of Millenium, zvaná Kesi. Kesinku její majitelka bude půjčovat na Evropské výstavě do juniorhandlingu, nějaké slečně z Malty.
Kesi se vystavovala celkem sama, akorát se jí potřebovali srovnat zadní nohy. V Grazu v juniorhandlingu to bylo tentokrát hrozné ... Všichni z I. i z II. kategorie nastoupili do kruhu. JH se konal v závěrečném kruhu, který byl poměrně malý, na závěrečný kruh. Bylo tam asi tak 20 dětí.
První jsme všichni museli udělat trojúhelník a z trojúhelníku kruh na konec řady. Dále jsme šli ve dvou tam a zpět. A nakonec jsme šli sami tam a zpět. Z každé skupiny se vybralo 5 handlerů, kteří postoupili do finále.

Finále
Do finále, jak jsem už psala, postoupilo 5 handlerů. Vždy když někdo nastoupil do kruhu, tak se řeklo jeho celé jméno a rasu psa. Ve Welsu zase říkali celé jméno handlera + celé jméno psa. Což bylo super. Každý z nás musel udělat figuru T. Z těch 5 se vybrali 3 handleři, kteří se umístili. První jsem si myslela že bude 5 míst, stejně jako to bylo ve Welsu. No a jak jsme skončili my s Kesí ... S Kesinkou jsme se umístili na krásném 2.místě!!!!!!
A stejně jako říkala Terka : veliký úspěch českých handlerek v Rakousku!!!
Terka byla 1. ve II.skupině + nejlepší handler dne!!
            

Děkuji Terce Šubertové za fotky!!


MVP Brno 9.-10.2.

Sobota, rozhodčí : Vladimíra Tichá

Dnes jsem měla Egi. Egi dnes měla opravdu dobrou náladu, nebyla ani vystavována v kruhu, pouze jsem jí tam měla na JH. Takže nebyla tak unavená. Egi se pěkně předvedla a krásně plynule chodila. Paní Tichá nám v předkole dala písmeno T. To jsme zvládli naštestí bez chybičky tak jsme postoupili do semifinále. V semifinále to už bylo trochu horší. Pejsci opravdu museli dlouho stát ve výstavním postoji, protože paní rozhodčí se dloouho rozmýšlela koho pošle do finále. Museli jsme jí předvést písmena T,L dále trojúhelník a číslici 8. Tedy tentokrát se nám ta 8 povedla velmi pěkně. S Egi jsme ji zaběhli opravdu plynule. Noo ... a je tady rozhodování kdo postoupí do finále ... Když paní rozhodčí přišla k nám, čekala jsem že nepostoupíme, ale postoupili jsme!!!!!

Závěrný kruh, kde probíhali všechny kola juniorhandlingu, byl pokryt kobercem, což bylo super, protože v osotatních kruchám byl pouze koberec přispůsoben na tam a zpět, takže když dělali kolečko, tak obvykle se jim smekla noha.

No a teď k vyhlášení JH ... Ve finále jsme udělali číslici 8, prý nám šla nejlépe. Potom jsme udělali ještě kolo a přišlo konečně to vyhlášení . Na krásném 3.místě se umístil Honza Malý s výmarským ohařem, na 2.místě se umístila Linda Hodová s australským ovčákem a já s Egí jsme si vyběhali 1.místo !!!

 No a samozřejmě .... Také jsem tam poznala noví lidičky ... Jako je např. Kristýna Matoušová, která vystavuje výmaráčky. Kiki jsem fakt ráda že tě znám!!!!Jsi fajn holka a dobrá duše

                

Neděle, rozhodčí : Vladimíra Tichá

Dnes jsem si půjčila od paní Hořákové novofundlandského psa Deepa. Moc jí děkuji za ochotu zapůjčit Deepa do juniorhandlingu. Deepa jsem už opravdu dlouho neviděla a když jsem ho viděla tento rok v Brně, tak jsem nechtěla věřit že je to opravdu on. Z ,,malého'' štěňátka se stal nádherný, chlupatý medvěd. Jeho osrstění bylo fakt OK! Deep stál pěkně v postoji a panička nás hlavně chválila v pohybu . No a tak jsme postoupili do semifinále. A také jsme postoupili do finále!!! Dále ještě postoupil Honza Malý a ? . S Deepkem jsem se umístila na pěkném 3. místě, Honza Malý na 2. místě a na 1. místě ?.

Byl to zase po dlouhé době krásný zážitek z výstavy .... už se moc těším na další.

  NVP Olomouc 11.-13.1. 2008


Pátek, rozhodčí: Hana Kunfalvi
Dnes jsem měla na juniorhandling, jako obvykle anglického setra. Eginka se dnes moc hezky předváděla. Je to opravdu těžké, naučit pejska dlouho stát ve výstavním postoji. Protože pro pejsany je to otrava, tam stát a koukat ... Podle mě Egínku handling baví. Dnes nám štěstí opravdu moc přálo a s Egí jsem se umístila na 1.místě !!

     

Sobota, rozhodčí : Antonín Mudra

Dnes to bylo opravdu těžké sehnat vhodného pejska na juniorhandling. Nakonec jsem  si půjčila fenečku anglického kokršpaněla Soňu, od paní Zoji Schonigerové ( www.cocker.cz/schonez/ ). Chci jí moc poděkovat za ochotu mi půjčit pejska. Soňa se předváděůa opravdu velmi pěkně. Také že jsme se spolu umístili na 2.místě !!

           

Neděle, rozhodčí : Milan Krinke

Dnes jsem si půjčila na juniorhandling fenečku whipeta Mišku od paní Valentové ( www.vipetky.webgarden.cz ) . Moc Vám děkuji!! Miška byla u někoho cizího poprvé a byla trochu vyjukaná , ale je to opravdu moc krásný pejsek a hezky se předváděla ... S Miškou jsem se dostala do finále a umístili jsme se na 2.místě! !!!

       

Tento víkend byl opravdu super a ještě jednou děkuji všem, co mi půjčili do JH pejska!!!!!!!!!
 


 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek